2144/110
To bakkeborde med aftagelige bakker af sortlakeret metal og papmaché dekorerede med stjerner, senere stel af sortmalet jern. Bakker 19. årh. Stel 20. årh. H. 50. L. 56–60. B. 43–48. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
35 bud