2031/42
Barok engel af udskåret træ. 18. årh. H. 23.
Afslag på fod og hænger. Del af vinge mangler. Ophæng flyttet. To små huller på ryggen. Et hul udfyldt. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud