2008/391
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Landskab med køer ved et bugtende åløb. Sign. Viggo Pedersen. Olie på lærred. 35×44.
Retoucheringer. Enkelte overfladiske ridser på himlen. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud