2008/​391

Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)

Landskab med køer ved et bugtende åløb. Sign. Viggo Pedersen. Olie på lærred. 35×44.

Retoucheringer. Enkelte overfladiske ridser på himlen. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

14 bud

(Autobud) 500 DKK
500 DKK
(Autobud) 480 DKK
460 DKK
440 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
(Autobud) 300 DKK
290 DKK
260 DKK
250 DKK