Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
“Solsorten”. Sign. monogram med blyant. Træsnit på japanpapir. Lysmål 9×11.
Enkelte fugtpletter. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
1167427 |