2438/1128
Safir- og diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med talrige facetslebne safirer og brillantslebne diamanter. Vægt ca. 17 g. B. 9 mm. L. 18,9 cm.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Sikkerhedskæde mangler ved lås.
Vurdering