12137/34
Ubekendt maler, 20. årh.
Parti fra Færøerne. Sign. monogram 69. Olie på masonit. Lysmål 52×94. Rammemål 50×101.
Mindre krakeleringer samt lille bule.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag