12137/​34

Ubekendt maler, 20. årh.

Parti fra Færøerne. Sign. monogram 69. Olie på masonit. Lysmål 52×94. Rammemål 50×101.

Mindre krakeleringer samt lille bule.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK