2032/276
Dansemaske af udskåret træ, prydet med sort, rød og hvid kaolin. Songye Kifwebe stil. 20. årh. H. 62.
Brugsspor. Enkelte revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag