2139/190
Claude Lorrain, efter, 18. årh.
Capriccio med ruiner i måneskin. Usigneret. Olie på lærred. 40×52.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. En ridse/krakelering ved tårnet i midten samt i vandet. Mindre krakeleringer. Varmeskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud