2131/972
Christian Poulsen (f. Kolding 1911, d. Kgs. Lyngby 1991)
Lille skål af stentøj dekoreret med solfataraglasur. Sign. Chr-P, H1227. H. 6. B. 10,5. D. 10,5.
Almindelig brugspatina. Brændingsfejl i bunden.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud