Bjarne Melgaard (f. Sydney 1967)
En samling af 21 tegninger, Wien 2007. Usign. Blyant og farvekridt på papr. Bladstørrelser 41×33. Uindrammede. (21)
Proveniens: Privatsamling, Wien, Østrig.
I 2007 samarbejdede nuværende ejer med Bjarne Melgaard i relation til et tekstilprojekt. Skitserne blev lavet i den anledning.
Mindre håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 8. december 2020