2050/​505

Bjarne Melgaard (f. Sydney 1967)

En samling af 21 tegninger, Wien 2007. Usign. Blyant og farvekridt på papr. Bladstørrelser 41×33. Uindrammede. (21)

Proveniens: Privatsamling, Wien, Østrig.

I 2007 samarbejdede nuværende ejer med Bjarne Melgaard i relation til et tekstilprojekt. Skitserne blev lavet i den anledning.

Mindre håndteringsmærker.

Moderne kunst og design, 8. december 2020

Vur­dering

35.000–40.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK

28.000 DKK
27.000 DKK
26.000 DKK
25.000 DKK