2131/690
Lise Honoré (f. København 1940)
“Pakke”. Sign. Lise Honoré 75. Unika. Bronze. 17×20×10 og “Rund pakke”. Sign. Unika. Bronze. 14×8. (2)
Udstillet: Galerie Birch, København, 1976, kat. nr. 3 og 5. Proveniens: Dansk privatsamling.
Patineret.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud