1311/​1545

Fransk rejseur af messing med glas, urskive dekoreret med romer og arabertal, i tilhørende etui af skind, 19. årh. H. 11 cm.

Tekst rettet d. 11 marts, uret har ikke timeslag.

Glas med defekt. Etui slidt. Nøgle medfølger ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 14. marts 2013

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK