2142/64
Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)
Et frieri (Holbergscene). Sign. monogram. Olie på lærred. 60×53.
Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Fra
i
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Dette emne er udgået