2142/​64

Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)

Et frieri (Holbergscene). Sign. monogram. Olie på lærred. 60×53.

Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Fra i Aarhus

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Dette emne er udgået