2039/289
Ubekendt maler, 20. årh.
Skovparti med fasaner. Sign. og dateret 1946. Olie på lærred. 66,5×47,5.
Behov for let overfladerensning. Trykmærke med små afskalninger på lærredet op mod rammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag