Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
To små tallerkner af stentøj med udsparet dekor samt hvid glasur. Sign. alev '76. Unika. Diam. hhv. 17 og 18. H. hhv. 2 og 1,5. (2)
Minimal alders- og brugspatina.
1152311 |