2049/7043
Et sæt mandlige tvillingefigurer Ere Ibeji, udskåret træ med perler. Efon Alaye, Ekiti, Yoruba, Nigeria. H. 23 og 24 cm. (2)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag