1703/1550
Kinesisk firfløjet skærm af orientalsk træ, monteret med kesi vævninger visende blomster i vase. Qing 19/20. årh. Hver fløj 138×31 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fugtpletter. Falmet. En fløj løs.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
33 bud