2131/315
Stor vase af porcelæn, dekoreret i jernrød med kat på grund af klart glasur. Signeret. Korea, 20. årh. H. 30 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleret glasur, nogle brændingsfejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag