2445/​123

Thailandsk buddha af forgyldt og rødmalet bronze, siddende ii mediterende stilling på trappeformet trone. 19. årh. H. 33 cm.

Aldersrelaterede spor.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Dette emne er udgået

823261 1.600 DKK
809369 1.550 DKK
246527 1.500 DKK