2049/​774

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Sæt på otte spisestole med stel af palisander og sæde betrukket med sort skind. Model 78. Formgivet 1962. Udført og mærket hos J.L. Møllers Møbelfabrik. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mærker, ridser og hak. Læder med mærker, pletter og krakeleringer/rifter.

Moderne kunst og design, 1. december 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK

14 bud

(Autobud) 28.000 DKK
28.000 DKK
(Autobud) 27.000 DKK
26.000 DKK
23.000 DKK
22.000 DKK
(Autobud) 21.000 DKK
21.000 DKK
(Autobud) 20.000 DKK
19.500 DKK
(Autobud) 19.000 DKK
18.500 DKK
18.000 DKK
17.500 DKK