1739/817
Dansk design
“Tulipan”. Lysekrone af messing, 12 lysarme med tulipanformede skærme af glas. Udført hos Fog & Mørup, 1950erne. Diam 55.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||