2131/996
Doria Leuchten & Co.
Loftlampe af hvidlakeret metal monteret med 54 cylindriske skærme glas mønstret glas. Udført hos Doria Leuchten & Co. H. 32. L./B. 37.
Brugsslitage. Stel med ridser, mærker, afskalninger og rust. Skærme med nogle defekter og revner. To skærme mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag