2427/​8092

Gerhard Heilmann (f. Skelskør 1859, d. Frederiksberg 1946)

Cirkulær vase af porcelæn, dekoreret i farver med ansigter og slyngblade. Sign. G. Heilmann. Royal Copenhagen, 1892. H. 14 cm. Diam. 18 cm.

Proveniens: Vasen blev oprindeligt købt af grosserer Levison i Den kongelige Porcelænsfabriks udsalg på Amager Torv i 1894 for 100 kr.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

10 bud

138909 12.500 DKK
905836 12.000 DKK
138909 (Autobud) 11.500 DKK
905836 11.000 DKK
138909 (Autobud) 10.500 DKK
905836 10.000 DKK
138909 (Autobud) 9.500 DKK
905836 9.000 DKK
138909 8.500 DKK
175421 8.000 DKK