2413/761
Øreklapstol betrukket med grønt velour, ben af bejdset træ. 1930–40'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker på ben. Løs i samlingerne.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag