2413/​761

Øreklapstol betrukket med grønt velour, ben af bejdset træ. 1930–40'erne.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker på ben. Løs i samlingerne.

Moderne kunst og design, 26. marts 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag