2439/896
“Lion” og “Rhinoceros”. To dybe tallerkener af sterlingsølv. Indvendigt med påtrykte motiver i sort. Tryksign. Bernard Buffet. Stemplet 925/1000, hhv. H 119 og H 24. Samlet vægt ca. 414 g. Diam. 20,3. (2)
Æske af træ medfølger, og denne er monteret med vægophæng.
Fremstår med mindre brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker.
Vurdering
1083952 |