2137/905
Dansk snedkermester
Armstol med stel af palisander, betrukket i sæde og ryg med mønstret møbelstof. 1930'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Vurdering
Hammerslag