2150/889
Norsk bestik af sølv. Mester J. Tostrup 20. årh. Vægt uden dele af stål ca. (63)
Bestående af: 10 middagsknive, 8 middagsgafler, 10 frokostgafler, 6 dessertskeer, 10 teskeer, 13 kaffeskeer, 7 serveringsdele.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. december 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud