2031/76
Ubekendt maler, 19. årh.
Parti fra en antagelig norsk fjord. Usigneret. Olie på lærred. 24×33.
Behov for rensning. Større afskalning i øvre venstre hjørne. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag