1949/​8605

Ivan Dmitrievich Saltykov (, Moskva)

Lille russisk kovsh af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje i farver. Ivan Saltykov, Moskva bymærke 1882–1899, lødighed 84. Vægt 53 g. L. ca. 8,5.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Russisk tema, 5. december 2019

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

9.000 DKK