11946/​117

Dansk design

Drejet skål af teak samt to sæt salt og peber, heraf et sæt med håndtag af sortlakeret jern. Skålen er usign. De to sæt salt/peber er stemplet hhv. Bodum design, Richard Nissen samt “Danholt”. Skål H. 15. Diam. 25. Salt/peber H. 13. B. 21 samt H. 18. B. 12. (3)

Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK