2432/26
Hængevitrine af rosamalet og delvist forgyldt træ, front med glaslåge, bag hvilken hylder. 18. årh. H. 68. B. 78. D. 24.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Enkel revnet rude. Restaureret. Senere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag