2043/​649

Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)

Komposition. Sign. Mogens Andersen - 62, 88/150. Litografi i farver. Lysmål 64×52.

Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

750 kr.

750 kr.