2115/772
Aage Herløw, tilskrevet (f. Kalundborg 1892, d. 1986)
Aage Herlew, tilskrevet. Et par væglamper af messing, hver med ni blus. 1950–60'erne. H. 50. (2)
Alders- og brugspatina, herunder ridser og mærker. Fire ophængsbeslag mangler.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud