1834/1717
I. L. Jensen, efter (f. København 1800, d. sst. 1856)
“Drømmen om Italien, Farverne og Duftene” og “Drømmen om Italien, Frugterne”. Plaketter af porcelæn, Kgl. P., dekorerede med transferprint, i rammer af forgyldt træ. Nr. 245/7500 og 694/7500. 21×27. (2)
Rammer med mindre alders- og brugsslitage.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag