2142/94
Alfred Broge (f. København 1870, d. Brønshøj 1955)
“Mit hus i Tibirke”. Sign. Alf. Broge. Olie på lærred. 49×60.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag