1325/1549
Par låg bojaner af porcelæn, dekorerede i underglasur blå med prunus i blomst på brydende is. Mærket Kangxi. Kina, 20. årh. H. 25 cm. (2)
Proveniens: Laurits Andersens Fond
det ene låg limet
Varia, 20. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
23 bud