2045/23
Qum tæppe, Persien. Medaljondesign. Konturer med silkeluv. Ca. 1960–1970. 204×138.
Ene kant med delvis minimal slitage. Delvis let slidte frynser.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
29 bud