2034/176
Tre par kopper af porcelæn, dekoreret i farver og guld, to med landsbyscenerier og én dekoreret med ræv. Den Kongelige Porcelainsfabrik, 18. årh. (3)
Den ene underkop med revner og reparationer. Kop med rev skåret ved mundrand.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag