1312/9049
Stor rejsetaske af Nil-krokodille, monteret med ejerinitialer af forsølvet metal. 19. årh.s slutning/20. årh.s begyndelse. H. 27. L. 48. D. 33.
BBEMÆRK: Eftersyn på effekterne starter onsdag 6/3.
Rejsetasken - som formentlig er af skotsk fabrikat - stammer fra en tysk adelsfamilie.
Almindelig brugsslitage. Nøgle medfølger ikke.
Interior, 18. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
33 bud