Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016)
Et par skulpturelle lysestager af patineret bronze smedet i form af stiliserede blomster. Højeste lysestage sign. Griegst 89. Unika. H. hhv. 15–22. (2)
Brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Den lave lysestage uden tydelig signatur.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
28 bud