Anders Zorn, efter
“Svanen”, “Självporträtt i vargskinnspäls”, “Mina modeller” samt model af nøgen kvinde. Tryksign. Zorn. Fire hhv. litografiske tryk, radering og faksimiletryk. Lysmål 21×14–29,5×23,5. (4)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. To med fugtskjolder og enkelte fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021