2009/296
En samling lysestager af messing, bestående af tre kammerstager, lysestage med højdeforskyder og et par lave kirkestager med gennembrudt gallerikant. 19. årh. H. 6–16. (6)
Én kammerstage med kobber udløb, fremstår med reparationer og revner. En kammerstage anløben. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag