2014/​102

Jocum Sikemsen, m.fl.

Diverse dele Grønlandica bestående af kajakmodel, kløpind, to par børnekamikker, to tasker af sælskind, maske, to figurer, skæring, to uluer, figur af fedtsten, tranlampe, to tændstikæsker besat med perler, par snesko, knogle samt to sten. 20. årh. L. 10–152. (20)

Brugsspor. Mindre defekter.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag