2125/​9109

Fransk vase af slebet glas Baccarat med montering af forgyldt bronze. 19. årh. H. 29,5. L. 20.

Inskription på basen: I dybeste Beundring Til Balletmester Hans Beck fra Helga og Svend, 29–5-1915.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

11 bud

(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK