2125/9109
Fransk vase af slebet glas Baccarat med montering af forgyldt bronze. 19. årh. H. 29,5. L. 20.
Inskription på basen: I dybeste Beundring Til Balletmester Hans Beck fra Helga og Svend, 29–5-1915.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud