Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
Marklandskab med grå skyer i horisonten. Sign. G. C. 06. Olie på lærred. 26,5×36.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 474, 1985 nr. 82.
Nålehul langs højre kant.