2423/295
Barok langbord af egetræ, sarg med skuffer, balusterformede stammer hvorimellem sprosser, udskåret med ornamentik. 18. årh. H. 79,5. B. 69,5. L. 221.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag