2422/558
Hugo Liisberg (f. København 1896, d. Hillerød 1958)
Figurgruppe af stentøj modelleret i form af en fisk på cirkulær base. Dekoreret med grå og brun glasur. Sign. monogram. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. Udført 1950–1968. H. 25. B. maks. 20.
Basens nederste kant med et ca. 7 mm. afslag.
Vurdering
Hammerslag
16 bud
803185 (Autobud) | ||
961287 | ||
803185 (Autobud) | ||
961287 | ||
803185 (Autobud) | ||
961287 | ||
803185 (Autobud) | ||
1105050 | ||
803185 (Autobud) | ||
1105050 | ||
803185 (Autobud) | ||
1105050 | ||
803185 | ||
882182 | ||
803185 | ||
849670 |