2022/249
Ubekendt maler, 18. årh.
Marias bebudelse. Usigneret, betegnet på blændrammen Guido Reni. Olie på lærred. 30×25.
Lærred bør strammes op. Talrige krakeleringer. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag