2022/74
Ovalt senempire piedestalskab af flammet mahogni, udskåret med kogler og bladværk, front med låge. 19. årh. H. 142. B. 60. D. 42.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre revner i træet. Enkelte manglende lister.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag