1505/593
Mogens Valeur (f. Rødvig 1927, d. 2000)
Komposition med kvinde, 1966. Sign. og dateret. Olie på lærred. 95×67.
Moderne kunst og design, 27. januar 2015
Vurdering
Hammerslag